• Šolstvo
17. maj 2024
Ana
MLADI PLANINCI S POŠ TABOR SO DRŽAVNI PRVAKI V SLOVENSKI PLANINSKI ORIENTACIJI 2024

S tremi ekipami mladih planincev z Osnovne šole Vransko - Tabor smo se v nedeljo, 12. maja 2024, udeležili Slovenskega planinskega orientacijskega tekmovanja (SPOT) na Boču. Pod okriljem Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije so ga organizirala planinska društva Podravske orientacijske lige. Planinci so morali poleg odličnega znanja iz orientacije, sposobnosti gibanja po zahtevnem terenu, splošnega planinskega znanja in dobre telesne pripravljenosti pokazati še poznavanje snovi planinske šole. Na terenu so morali rešiti praktične naloge iz prve pomoči, vezati planinske vozle, rešiti naloge iz orientacije in iz dodatnega gradiva o Boču ter njegovi naravi.

Ekipa z matične šole Vransko (PD Vransko) je v kategoriji A pod mentorstvom gospe Maje Jerman dosegla 5. mesto. V ekipi so bili Žan Kaluža Strojanšek, Ajda Pančur Zupanc, Lukas Rovšnik, Rene Doltar Merič.

V odprti kategoriji G so državni prvaki postali mladi planinci s POŠ Tabor (PD Tabor), člani ekipe so: Anže Škornik, Lara Močnik, Nika Matjan in Luka Juhart.

V najmlajši kategoriji A so državni prvaki prav tako postali mladi planinci s POŠ Tabor (PD Tabor) v postavi: Neja KosLea LopanMartin JuhartJurij Juhart in Jaro Petrovič Poljanec

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

Poročilo si lahko preberete na https://www.pzs.si/novice.php?pid=17080

Mentorica orientacije na POŠ Tabor Stanka Tominšek Kužnik

FOTO GALERIJA

Vmesnik
Prilagodite vmesnik, da bo lažja uporaba za različne pogoje.
To upodablja dokument v visokokontrastnem načinu.
S tem se dokument prikaže kot bel na črnem
To lahko pomaga tistim, ki imajo težave pri obdelavi hitrih premikov zaslona.
To naloži pisavo, ki je lažja za branje za osebe z disleksijo.