• Šport
18. maj 2016
Alenka Kreča Šmid
Košarkarska tekma Stari – Mladi 2016

Ob zaključku sezone rekreacije košarkarske sekcije odigramo tekmo Stari – Mladi, ki si je skozi sedemnajstletno tradicijo prislužila naziv prestižne tekme, ki je ne smeš zamuditi. Zmaga je zelo, zelo zaželena, kajti ta lovorika zmagovalca je kot osvojitev Triglava na starega leta dan. Seveda gre za hec, ki ga vsi jemljemo zelo resno. Pomeni nič in vse, polna napetosti in emocij, grenkobe in sladkosti. Ekipa mladih, zmagovalci zadnjih dveh srečanj, samozavestni, polni moči, pravi atleti, so nastopili v polni zasedbi, kar je bila slaba napoved za stare. Na drugi strani, ekipa izkušenj, nekateri že na meji veteranov, bolečih sklepov in povitih kolen. Zmagovalec že skoraj znan. Pa vendar, igra se štirikrat po 15 minut in po zaključnem žvižgu zapisnikarja, je tekme konec, kdor ima več točk, je zmagovalec. Med polčasoma poteka tudi tekmovanje v metu za tri točke, meče se petnajst metov s petih pozicij. Zmagovalec za leto 2016 je Jernej Grobler s 7 zadetimi koši.
Hvala vsem za udeležbo in prijetna druženja v torkovih večerih. Vabljeni v novi sezoni še novi ljubitelji košarke, do takrat pa pazite na zdravje in radi se imejte. Morda samo še to, letos je zmagala ekipa starih s 62 : 58, več pa v društveni vitrini.