• Civilna zaščita
27. oktober 2020
admin
Obvestilo Civilne zaščite Občine Tabor: Bodimo odgovorni, skrbimo drug za drugega in ostanimo zdravi!

V zaprtih javnih prostorih in na javnih krajih na prostem nosimo zaščitne maske, redno si umivajmo ali razkužujmo roke, kašljajmo / kihajmo v robec ali zgornji del rokava, ne dotikajmo se obraza, vzdržujmo medosebno razdaljo vsaj 1,5 metra, razkužujmo površine in redno zračimo zaprte prostore.

ČE IMATE ZNAKE OKUŽBE ZGORNJIH DIHAL (vročina, suh kašelj, utrujenost, boleče grlo, glavobol, izguba okusa in vonja...), OBVEZNO OSTANITE DOMA, IZOGIBAJTE SE STIKOM Z DRUGIMI LJUDMIIN PO TELEFONU POKLIČITE SVOJEGA OSEBNEGA ZDRAVNIKA, če le-ta ni dosegljiv pokličite dežurno ambulanto Nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma Žalec telefon: 03 713 43 16, v primeru težkega dihanja ali drugega življenjsko ogrožajočega stanja pa pokličite telefonsko številko 112.

Če potrebujete drugo pomoč ali informacije v zvezi s COVID -19 lahko pokličete Civilno zaščito – poveljnika Maksa Kvasa na telefon: 041 653 348, župana Marka Semprimožnika na telefon: 041 335 271 ali Tatjano Kovče na telefon: 040 860 773.

Poveljnik Civilne zaščite Občine Tabor Maks Kvas