16. marec 2020
OBČINA TABOR PODPISALA LETNE POGODBE ZA OPRAVLJANJE LOKALNE GASILSKE JAVNE SLUŽBE ZA LETO 2020

V sredo, 11. marca 2020, je v sejni sobi Občine Tabor potekal slavnostni podpis Pogodbe o opravljanju lokalne gasilske javne službe za leto 2020.
Župan Marko Semprimožnik je letne pogodbe o financiranju podpisal z Gasilsko zvezo Žalec in tremi prostovoljnimi gasilskimi društvi Občine Tabor.
Občina se je s pogodbo zavezala, da bo za izvajanje gasilske službe letos namenila cca. 29.700,00 EUR, prostovoljna gasilska društva in gasilska zveza pa, da bodo v letu 2020, kakor doslej,  opravljali naloge gasilske službe na celotnem območju Občine Tabor.
Ob tem se je župan zahvalil predstavnikom gasilcev -  predsedniku  GZ Žalec Edvardu Kuglerju, poveljniku GZ Žalec Francu Rančigaju, namestniku poveljnika gasilskega poveljstva Občine Tabor Dominiku Drnolšku, predsedniku PGD Ojstriška vas-Tabor  Blažu Kovčetu, predsedniku PGD Loke Davorinu Drnolšku in predsedniku PGD Kapla-Pondor Ivanu Hrastniku za požrtvovalno  delo in skrb  na področju gasilstva. Poudaril je, da  bo občina tudi v prihodnje podpirala delo in vse aktivnosti prostovoljnih gasilskih društev ter jim namenjala potrebna sredstva  za nakup opreme in ostalih naložb in jim hkrati čestital  za številne dosežke na različnih tekmovanjih.

Ponovno so ugotovili, da je sodelovanje med gasilsko zvezo, gasilskimi društvi in občino dobro in da  neprecenljivega dela gasilcev nikoli  ne bo mogoče dovolj ovrednotiti.

Saša ZIDANŠEK OBREZA