14. marec 2017
OBČINA USPEŠNO KANDIDIRALA NA JAVNEM POZIVU EKOSKLADA ZA FINANCIRANJE POLNILNE POSTAJE ZA ELEKTRIČNA VOZILA

Konec meseca februarja 2017 je Občina s strani Eko sklada – Slovenskega okoljskega javnega sklada prejela odločbo o dodelitvi pravice do nepovratne finančne spodbude za polnilne postaje za električna vozila v zavarovanih območjih narave in območjih Natura 2000.
V Občini Tabor znaša  delež območja Natura 2000 106 ha. Preračunano na celotno površino občine, ki znaša 3.483 ha pomeni, da je tako 3,05 % občine pokrite s tem območjem, kar pa je dovolj, da je bil izpolnjen tovrstni pogoj za prijavo.
V skladu z ostalimi pogoji javnega poziva  smo predhodno, to je v mesecu januarju 2017, izvedli javni razpis za  dobavo polnilne postaje za električna vozila. Kot najugodnejši ponudnik je bil izbran Zavod zadihaj, Maribor so.p., Inštitut za trajnostno mobilnost in prijazne energije, s katerim je bila sredi marca 2017 tudi podpisana pogodba o nakupu, dobavi in upravljanju električne polnilne postaje.
Zavod je na pobudo uporabnikov električnih vozil samostojno razvil komplet polnilnih enot namenjen gostinskim obratom, hotelom, parkiriščem, trgovskim centrom, občinam in drugim zainteresiranim organizacijam, ki bi z namestitvijo polnilnic dobile več sinergijskih učinkov.
Gre za 4.985,00 EUR vredno naložbo, ki bo v celoti financirana s strani Eko sklada. Občina bo tako zagotovila le prostor za namestitev polnilnega mesta in priključek na električno omrežje.
Postaja bo omogočala polnjenje vseh tipov električnih vozil, kot so avtomobili, kolesa, invalidski vozički. Dostopna bo 24 ur na dan, 7 dni v tednu. Uporaba bo tako zagotovljena vsakomur, to je tudi popotnikom, kar je pri mobilnosti bistvenega pomena.
Polnilnica bo opremljena tudi z večjim monitorjem, ki bo poleg prikaza funkcij le-te omogočal tudi marketinški prostor za lokalna podjetja in promoviranje občine nasploh.
Polnilna postaja za električna vozila bo locirana v neposredni bližini občinske stavbe, samo dobavo in postavitev pa pričakujemo v poletnih mesecih.