15. junij 2018
PRIČETEK OCENJEVANJA ŠKODE V GOSPODARSTVU PO MOČNEM NEURJU S POPLAVAMI V LETU 2018

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je zadolženo za pripravo ocene škode po močnem neurju s poplavami 8. junija 2018 v gospodarstvu na področju prizadetih občin. Ocenjevanje neposredne škode v gospodarstvu zaradi močnega neurja s poplavami se začne z zbiranjem vlog oškodovancev (gospodarske družbe, samostojni podjetniki, posamezniki, zavodi, zadruge), ki so utrpeli škodo na strojih in opremi, zalogah in izpadu prihodka, v naslednjih prizadetih občinah: Dobrna, Mozirje, Prebold, Podčetrtek, Rečica ob Savinji, Rogatec, Šentjur, Šoštanj, Šmarje pri Jelšah, Tabor, Velenje, Vojnik, Zreče, Apače, Dobrovnik, Kobilje, Ljutomer, Razkrižje, Šalovci, Velika Polana, Veržej, Črnomelj, Semič, Goriščnica, Majšperk, Ormož in Zavrč.
Skladno s shemo državnih pomoči so izločena podjetja iz sektorjev ribištva in ribogojstva, proizvodnje, predelave in trženja kmetijskih proizvodov in gozdarstva.
Oceno škode morajo občine poslati na Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo do 27. junija 2018 na priloženem obrazcu.

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo bo morebitne nadaljnje ukrepe odprave posledic škode izvajalo le v primeru zagotovitve finančnih sredstev v proračunu Republike Slovenije.

Izpolnjene obrazce je potrebno posredovati na občino do torka, 26. junija 2018!