25. januar 2017
UREDITEV ŠPORTNEGA PARKA RAZGAN - ZBIRANJE PREDLOGOV

Občina je v mesecu avgustu 2016 kandidirala na javnem razpisu Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport za sofinanciranje investicij v posodabljanje javnih športnih objektov in vgrajene športne opreme, na katerega so se lahko prijavile lokalne skupnosti, ki imajo v lasti javne športne objekte. Prijavili smo se s projektom »Posodobitev športnega parka Razgan«.

Sredstva sofinanciranja nam žal niso bila dodeljena, saj je bilo glavno merilo izbora vrednost projekta, kar pomeni, da so  imeli očitno  prednost pri izboru veliki proračunski uporabniki, to je večje občine. Ministrstvo je napovedalo nov razpis v pomladnih mesecih, ki naj bi bil namenjen projektom manjših vrednosti, kar naj bi bil po njihovih merilih tudi projekt, ki smo ga prijavili v skupni vrednosti 60.322,22 EUR. Idejno zasnovo je naredil domači arhitekt Blaž Birk.

Pri snovanju idejne zasnove smo upoštevali tudi predlog Društva za športno rekreacijo in telesno vzgojo Partizan Tabor, Sekcije za nogomet  glede spremembe lege nogometnega igrišča s smeri sever-jug.

Projekt je zasnovan na osnovah medgeneracijskega sodelovanja, druženja in sožitja,  zato ponuja širok izbor športnih aktivnosti oz. infrastrukture za nogomet, ulično košarko, badminton, veliki šah, rusko kegljišče, otroška igrala..

Interes po zagotovitvi poligona za »suhe vaje« tekmovalnih desetih društva je nedavno izrazilo tudi gasilsko društvo

Zaradi širšega interesa občanov in društev se je občina odločila, da bo z aktivnostmi projekta »Posodobitev športnega parka Razgan« nadaljevala. Takoj po novem letu smo pričeli s strojnimi deli, ki pa jih trenutno ovirajo nizke temperature.

Prilagamo tudi zadnjo idejno zasnovo arhitekta Blaža Birka in vabimo vse zainteresirane, da si gradbišče  ogledajo,  sodelujejo s svojimi idejami, predlogi, pripombami in pripomorejo  k čim učinkovitejši razporeditvi športnih in družabnih vsebin na tem območju.

Vodja vseh zg. navedenih sklopov realiziranih aktivnosti in aktivnosti območja Razgan v teku je podžupan Ludvik Miklavc v sodelovanju z Občinsko upravo Občine Tabor, na katerega lahko naslovite vsa morebitna vprašanja, predloge in pripombe.