19. februar 2020
Ana
Financiranje predhodnih arheoloških raziskav

Obveščamo vas, da je Ministrstvo za kulturo 11. februarja 2020  začelo s sprejemanjem zahtevkov za financiranje predhodnih arheoloških raziskav za investitorje stanovanjske gradnje (skladno z drugo alinejo tretjega odstavka 34. člena ZVKD-1).  Zahtevke bo ministrstvo sprejemalo predvidoma do 12. julija, za raziskave ob gradnji pa do 31. maja 2020 oziroma do porabe sredstev. Za natančnejše informacije o postopku financiranja se investitorji obrnite na ministrstvo oziroma spletno stran ministrstva https://www.gov.si/zbirke/storitve/financiranje-predhodnih-arheoloskih-raziskav-za-investitorje-stanovanjske-gradnje/.

Za vse informacije glede upravičenosti in glede pridobivanja kulturnovarstvenih pogojev smo vam na voljo na sedežu ZVKDS OE Celje, Glavni trg 1, 3000 Celje, na elektronskem naslovu tajnistvo.ce@zvkds.si in na tel. št.: (03) 426 0 300 v času uradnih ur.

Danijela Brišnik

Vodja območne enote