10. marec 2022
OČIŠČEVALNA AKCIJA BO 2. APRILA 2022

Po dveletnem premoru ponovno  pomladanska očiščevalna akcija

V obdobju med 22. marcem, ko od leta 1993 obeležujemo svetovni dan voda, in 22. aprilom, ko se od leta 1970 praznuje svetovni dan Zemlje,  še posebej radi poudarjamo pomen čiste pitne vode za preživetje človeštva ter zato nujnosti dobrega gospodarjenja z vodnimi zalogami ter čistega okolja, k čemur vedno bolj stremijo okoljsko ozaveščeni posamezniki, iniciative, gospodarstva in gibanja.  Z veseljem se bomo letos končno spet lahko pridružili skrbi za okolje, v katerem živimo in organizirali čistilno akcijo.

K sodelovanju vabimo vsa društva Občine Tabor, občane ter učence in učitelje POŠ Tabor. Kljub stalni skrbi in opozarjanju na problematiko onesnaževanja okolja se še zmeraj najde dovolj odpadkov.

ČISTILNA AKCIJA bo potekala v soboto, 2. 4. 2022, med 9. in 13. uro, po vnaprej dogovorjenem programu, po celotnem območju lokalne skupnosti. Logistično bomo organizirani podobno kot vsa leta v preteklosti.

Vrečke in rokavice bomo POŠ Tabor in društvom predhodno razdelili, za ostale udeležence pa bodo na voljo na dan akcije od 8.30 dalje pred Domom krajanov Tabor.

Društva poskrbijo za zbiranje in prevoz zbranih odpadkov do kontejnerjev na zbirnem mestu, ki bo na parkirišču pri igrišču POŠ Tabor.

Po končani akciji bo poskrbljeno tudi za okrepčilo. Upamo in želimo si  množične udeležbe v smislu  narediti nekaj dobrega in koristnega za lepše in čistejše okolje naše občine.

Za morebitna dodatna vprašanja glede izvedbe čistilne akcije se lahko obrnete na Občino Tabor na tel. št.: (03) 705 70 80 – Renata Mihevc.

Občinska uprava Občine Tabor