14. marec 2017
TELEKOM ŠIRI OPTIČNO OMREŽJE V TABORU

Telekom Slovenije v sodelovanju z Občino Tabor gradi optično omrežje, ki bo prebivalcem omogočilo višje internetne hitrosti in boljšo izkušnjo spremljanja televizije. V Telekomu Slovenije sicer predvidevajo, da bo gradnja v sodelovanju s krajani in občino potekala tekoče, tako da bi izgradnjo celotnega novega optičnega omrežja na območju Tabora zaključili do jeseni 2017.

Glavna prednost optičnega omrežja je velika pasovna širina, ki omogoča hitrejši, zanesljivejši in varnejši prenos podatkov, saj je optična povezava manj občutljiva na elektromagnetne motnje in udar strele. Optično omrežje zagotavlja kakovostno uporabo širokopasovnih storitev, kot so televizija, internet in internetna telefonija. Krajani bodo o možnostih uporabe in naročila storitev Telekoma Slovenije seznanjeni sproti, ko bo omrežje na posameznem območju nadgrajeno in bo možen vklop novih naročnikov. V Telekomu Slovenije priporočajo, da se krajani za prehod na optiko odločijo že v času izvedbe gradbenih del, saj bodo po tem dodatni izkopi za povezave do hiš potekali z daljšim časovnim zamikom.

Po zaključeni nadgradnji bodo imeli krajani na voljo najsodobnejše storitve Telekoma Slovenije, ki vključujejo internet, televizijo in fiksno telefonijo. Televizija Telekoma Slovenije nudi širok nabor TV-vsebin za vso družino, poleg tega pa še številne napredne funkcije. Tako možnost Ogled nazaj omogoča ogled TV-vsebin do 7 dni nazaj, v videoteki DKino in naročniških videotekah (Pickbox, Voyo, Minimax+ ter HBO OD in HBO GO) pa so vam na voljo dodatne TV-vsebine. S storitvijo TViN lahko TV-programe spremljate prek računalnika, tablice ali pametnega telefona kjerkoli. Za pomoč pri odločitvi vam je na voljo tudi obisk svetovalca na domu.

Več informacij o ponudbi Telekoma Slovenije je na voljo v Telekomovih centrih, kjer lahko želene storitve tudi naročite. Za dodatne informacije so vam svetovalci Telekoma Slovenije 24 ur na dan na voljo tudi na brezplačni številki 080 8000 ali na e-naslovu info@telekom.si.