• Prostovoljstvo
15. oktober 2021
POVABILO K SODELOVANJU V PROJEKTU "ŠEST MILIJONOV LADJIC ZA ŠEST MILIJONOV ŽRTEV HOLOKAVSTA"

Strokovne delavke Vrtca Tabor so se odločile sodelovati v projektu 6 milijonov ladjic, ki ima dobrodelno noto. Na tem mestu predlagajo sodelovanje tudi z lokalno skupnostjo in krajani Tabora, če ste seveda pripravljeni sodelovati z njimi.

KAJ JE NAŠA NALOGA?

Naša naloga je, da iz kakršnegakoli papirja (odpadnega: reklame, časopisi, revije; belega, barvnega, novega ali starega…) izdelujemo ladjice in jih zbiramo na enem mestu.

KJE JIH ZBIRAJO?

Ko imajo krajani nekaj ladjic narejenih, jih prinesejo v zbirno škatlo na občino, kjer jih bosta vsake toliko časa prevzeli ga. Renata in ga. Manica iz Vrtca Tabor. Ladjice imejte preštete, da bodo lahko vodili seznam.

POTEK  AKCIJE

Akcija izdelovanja ladjic v občini Tabor bo potekala do 25. aprila 2022, maja meseca pa se bo končala s skupno kulturno prireditvijo v Mariboru, kjer bodo na ogled postavili umetniško instalacijo iz prispelih ladjic.

DOBRODELNA NOTA

Po poteku akcije bodo vse papirnate ladjice poslane podjetju Surovina, ki bo za odpadni papir izplačalo denar, le-ta pa bo namenjen revnim družinam.

SPREMLJANJE AKCIJE

Akcija je zelo odmevna po vsej Sloveniji in tujini. Pridružujejo se ji številna društva, šole, vrtci, posamezniki, lokalne skupnosti… Akcijo lahko spremljate v medijih in tudi na povezavi https://www.opazovalec.si/sest-milijonov-ladjic-spomin-na-preteklost-in-...

IZDELAVA LADJICE

Potek izdelave ladjice lahko najdete na povezavi https://www.youtube.com/watch?v=DfQ_xS-KKbM

Koordinatorici projekta:

Renata Košica, dipl. vzg. in                                                                                                       .

Manica Obreza, vzg.