• Prostovoljstvo
10. november 2021
PROSTOFER IN BREZPLAČNI PREVOZI STAROSTNIKOV OD JANUARJA 2022 DALJE TUDI V NAŠI OBČINI

V mesecu novembru je Občina Tabor podpisala pogodbo o sodelovanju v projektu »Izboljšanje trajnostne mobilnosti na socialnem področju v Občini Tabor«,  za zavodom Zlata mreža iz Logatca.

Skupaj z Občino Vransko bo najeto električno vozilo, s katerim bodo prostovoljci obeh občin izvajali prevoze za starejše občane, ki ne vozijo sami, nimajo svojcev, imajo nizke mesečne dohodke, pa tudi slabše povezave z javnimi prevoznimi sredstvi. Gre za prevoze po nujnih opravkih, npr. v zdravstveni dom, bolnišnico, lekarno, banko, pošto, občino, upravno enoto itd.

Za naročilo prevozov naših občanov bo vzpostavljen klicni center zavoda Zlata mreža, preko katerega bo možno naročati brezplačen prevoz s klicem na brezplačno telefonsko številko od januarja 2022 dalje.

Občina Tabor zato vabi vse prostovoljce, ki so pripravljeni sodelovati kot vozniki-izvajalci prevozov, da svoje podatke posredujejo na občino, na telefonsko številko: 03/7057088 ali na e-poštni naslov: sasa.zidansek.obreza@obcina-tabor.si.

Vozilo bo na voljo ob koncu meseca decembra. Takrat se bodo vozniki prostovoljci tudi seznanili z uporabo le-tega in dobili ustrezna navodila glede prevozov.

Financiranje projekta je uvrščeno v predlog Proračuna Občine Tabor za leto 2022, s katerim se je na 19. redni seji, ki je potekala 8. novembra 2021 seznanil Občinski svet Občine Tabor in izrazil odobravanje ter podporo k projektu.

V nadaljevanju vabljeni, da si o samem projektu »Prostofer« v prilogah preberete nekoliko več.