JUTRO V TABORU
CERKEV SV. JURIJA
TABOR S PTIČJE PERSPEKTIVE - P. STROUHAL
VZPETINE NAD TABOROM - U. LEDINEK
SONCE ZLATI SPODNJO KAPLO
POGLED IZ OJSTRIŠKE VASI
STRAŽARJI KRVAVICE IN ČEMŠENIŠKE PLANINE
TRAVNIKI OJSTRIŠKE VASI
OBČINA TABOR
.. prav lepa je šentjurska fara, še lepši je šentjurski zvon ..
  • Prostovoljstvo
15. marec 2022
Saša Zidanšek Obreza
ZAGOTOVIMO PREBIVANJE PRIBEŽALIM IZ UKRAJINE

Tudi v Spodnjo Savinjsko dolino prihajajo prebežniki iz Ukrajine, zato vas prosimo, da jim zagotovite nastanitve.  V Republiki Sloveniji imajo lahko tri različne statuse:

- državljan Ukrajine s statusom turista(možnost prebivanja na področju RS za 90 dni);

- državljan Ukrajine lahko zaprosi za mednarodno zaščito po Zakonu o mednarodni zaščiti (poda vlogo za mednarodno zaščito);

- državljan Ukrajine lahko zaprosi za Začasno zaščito razseljenih oseb (poda vlogo za začasno zaščito v treh dneh od prijave na policiji).

Oseba, ki v času trajanja začasne zaščite ob vstopu v Republiko Slovenijo izjavi, da namerava v Republiki Sloveniji zaprositi za začasno zaščito, izpolni vlogo za začasno zaščito pri policiji in predloži vsa dokazila, ki jih ima na razpolago in so pomembna za odločanje o priznanju začasne zaščite. Policija vlogo in morebitna dokazila brez odlašanja posreduje upravni enoti, na območju katere bo prosilec za začasno zaščito nastanjen.

Upravna enota v skrajšanem ugotovitvenem postopku ugotavlja, ali prosilec izpolnjuje pogoje za pridobitev začasne zaščite. Upravna enota izda prosilcu, ki mu je priznana začasna zaščita, izkaznico, ki velja tudi kot dovoljenje za začasno prebivanje v Republiki Sloveniji. Izkaznica osebe z začasno zaščito velja, dokler traja začasna zaščita.

Oseba, ki ji je priznana začasna zaščita, ima poleg pravice do začasnega prebivanja v Republiki Sloveniji tudi pravico do:

- nastanitve in prehrane v nastanitvenih centrih ali denarne pomoči za zasebno nastanitev,

- zdravstvenega varstva,

- dela,

- izobraževanja,

- denarne pomoči ali žepnine,

- združevanja družine,

- brezplačne pravne pomoči,

- obveščenosti o pravicah in dolžnostih ter do pomoči pri uveljavljanju pravic iz Zakona o začasni zaščiti razseljenih oseb.

Trajanje začasne zaščite je eno leto od uveljavitve sklepa vlade in se lahko podaljša še največ dvakrat po šest mesecev.

PRAVICE IN OBVEZNOSTI NAJEMODAJALCA IN NAJEMOJEMALCA

Pri brezplačnem najemu stanovanja se sklene najemna pogodba – višina najema pogodbe 0 eur, če želite, da se vam poravnajo obratovalni stroški, to opredelite v pogodbi, ki je sestavni del vloge za dodelitev denarne pomoči za nastanitev. Vse pravice in obveznosti najemodajalca in najemojemalca se opredeli v pogodbi.

Podrobnejše informacije:

klici iz Slovenije - brezplačna telefonska številka 080 41 42,

klici iz tujine - +386 1478 7530,Telefon: 03 5716 616 in e: zalec.ozrk@ozrks.si., vsak dan, od 8. do 18. ure, e-pošta: info.ukrajina@gov.si.

Aktualne informacije in kontaktne številke so objavljene tudi na spletni strani gov.si v slovenskem, angleškem in ukrajinskem jeziku.

Vir: https://www.gov.si/.../pomoc-slovenije-drzavljanom-ukrajine/

RK, OZ Žalec

 

FOTO GALERIJA

Vmesnik
Prilagodite vmesnik, da bo lažja uporaba za različne pogoje.
To upodablja dokument v visokokontrastnem načinu.
S tem se dokument prikaže kot bel na črnem
To lahko pomaga tistim, ki imajo težave pri obdelavi hitrih premikov zaslona.
To naloži pisavo, ki je lažja za branje za osebe z disleksijo.