• Prostovoljstvo
09. marec 2022
ZBIRA SE DENARNA IN MATERIALNA POMOČ ZA UKRAJINO

Pomagajmo prebivalcem Ukrajine!

Rdeči križ Slovenije se pridružuje naporom kolegov iz Ukrajine in sosednjih držav pri zagotavljanju osnovnih potrebščin za ljudi v Ukrajini in tistim, ki so jo morali zapustiti. V ta namen zbiramo finančna sredstva za pomoč. Prejel jih bo Rdeči križ Ukrajine, da bo zagotovil takojšnjo pomoč najbolj ranljivim prebivalcem.

FINANČNA POMOČ

Finančna sredstva lahko donirate s poslanim SMS z besedo BEGUNCEM ali BEGUNCEM5 na 1919 in prispevajte 1 ali 5 evrov. Velja za uporabnike mobilnih storitev A1, Telekom, Telemah in T-2.

Sredstva lahko nakažete tudi na TRR:

RDEČI KRIŽ SLOVENIJE, Mirje 19, 1000 Ljubljana

TRR: SI56 0310 0111 1122 296

SKLIC: SI00 96889

BIC BANKE: SKBASI2X

KODA NAMENA: CHAR

ali s pomočjo QR kode v prilogi.

MATERIALNA POMOČ

Humanitarno in materialno pomoč za prebivalce Ukrajine v Ukrajini, drugih državah in Sloveniji zbiramo: do petka, 11. marca, od 10. do 12. in 15. do 17. ure, v:

- Žalcu: centralno skladišče Rdečega križa Slovenije - Območnega združenja Žalec, Hmeljarska ulica 3, Žalec (vhod ob levi strani Prodajalne Juteks, nasproti UPI-Ljudske univerze Žalec) in

- Preboldu: prostor Krajevne organizacije Rdečega križa Prebold, Hmeljarska cesta 3, Prebold (vhod v spodnjem, pritličnem delu Občine Prebold).

Če želite pomagati, vas trenutno prosimo za:

- higienske pripomočke (plenice za otroke, vlažilne robčke, zobne krtačke, zobne paste, šampone, mila)

- komplete prve pomoči in material za prvo pomoč (povoje in gaze)

- prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe; otroška hrana, paštete, gotove jedi)

Oblek, čevljev, posteljnine, odej in spalnih vreč v tem trenutku ne zbiramo. Prosimo vas, da nam podarite le pomoč iz seznama, saj bo tako zbrana pomoč odgovarjala na potrebe ljudi v stiski in se ne bo po nepotrebnem kopičila v skladiščih.

Materialna pomoč bo namenjena beguncem, ki bodo prišli v Slovenijo, del te pa bo Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, skupaj z Evropsko komisijo, dostavila prek organiziranih konvojev pomoči na zbirne lokacije, ki jih je s sosednjimi državami Ukrajine že uskladila Evropska komisija.

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za vašo solidarnost. Skupaj smo neustavljivi!

FOTO GALERIJA