Evropski projekti

07. november 2023
BREZPLAČNA POMOČ PRI UPORABI DIGITALNIH JAVNIH STORITEV

Vljudno vabljeni, da se udeležite brezplačnih usposabljanj, ki bodo potekala ob ponedeljkih in sredah: od 12. do 15. ure in ob torkih, četrtkih in petkih: od 7. do 11. ure, v obdobju od 13. do 30. novembra, v pisarni Društva upokojencev Tabor, v domu krajanov.

27. oktober 2022
ZAZELENITEV JURIJEVEGA TRGA

Projekt »Ureditev Jurijevega trga in Pešpoti Tabor-Ojstriška vas, odsek Tabor« v teh dneh vse bolj dobiva svojo končno podobo. Eden izmed pomembnih ciljev naložbe je tudi ohranjanje narave in okolja in v zvezi s tem zasaditev drevja in grmovnic. Režijski obrat občine je tako pričel z zasajanjem slovenske avtohtone drevesne vrste lipovec, ki je znana kot simboli slovenske krajine. V preteklosti je veljalo, da so se pomembne odločitve sprejemale prav v zavetju lip in naj bo tako tudi pri nas.

29. junij 2021
EVROPSKA SREDSTVA ZA OSKRBO S PITNO VODO V SAVINJSKI REGIJI

SPOROČILO ZA JAVNOST - Zagotavljamo varen dostop do pitne vode: Evropska sredstva za oskrbo s pitno vodo v Savinjski regiji

Ljubljana, 22. junij 2021 - Služba Vlade Republike Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je odobrila evropska sredstva za projekt »Oskrba s pitno vodo v Savinjski regiji – 1. sklop«. Za 6,2 milijona evrov vreden projekt, ki ga bo izvajala Občina Žalec skupaj z občinami Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor in Vransko v okviru Dogovora za razvoj Savinjske razvojne regije, bo Kohezijski sklad prispeval skoraj 2,6 milijona evrov.

28. oktober 2019
VABILO NA BREZPLAČNO DELAVNICO "POSLOVNE NEPREMIČNINE"

Delavnica je namenjena vsem, ki ste lastniki al najemniki poslovnih (in zasebnih) nepremičnin ali jih gradite za trg in vsem, ki razmišljate o prodaji, nakupu, gradnji, obnovi ali odddaji nepremičnin v najem.

22. avgust 2019
TUDI NAŠA OBČINA VKLJUČENA V EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 16.-22. SEPTEMBER

Z namestitvijo  dveh prikazovalnikov hitrosti v Ojstriški vasi in ob lokalni cesti Sp. Hosta-Tabor, se bo občina priključila k Evropskemu tednu mobilnosti s sloganom »Gremo peš«, ki bo potekal od 16. do 22. septembra. Naš prispevek bo nova shema za umirjanje prometa oz. znižanje hitrosti v cestnem prometu, za kar je župan Marko Semprimožnik  v imenu občine tudi podpisal Listino 2019 pri Ministrstvu za infrastrukturo.

26. februar 2019
VABILO NA PEDAVANJE D. CORTESA: UŽITNE DIVJE RASTLINE SAVINJSKE DOLINE
11. februar 2019
VABILO NA PREDAVANJE SISTEMSKO MIŠLJENJE ZA RAZVOJ TURIZMA V LOKALNEM OKOLJU
26. november 2018
VABILO NA TEK PO PEŠPOTI, USTVARJALNE DELAVNICE IN DEGUSTACIJO DOMAČIH PROIZVODOV
22. november 2018
VABILO NA PREDAVANJE IN SAJENJE SADNIH DREVES
31. marec 2016
Alenka Kreča Šmid
Novi prosilci po hrani so večinoma iz žalske občine

Žalec, 24. 3. 2016 – V začetku marca je žalsko območno združenje Rdečega križa razdeljevalo hrano socialno ogroženim ljudem. Od zadnje delitve hrane septembra lani se je število novih prosilcev povečalo.