16. julij 2021
Alenka Kreča Šmid
CEPLJENJE PROTI COVID-19 BREZ PREDHODNEGA NAROČANJA

V Zdravstvenem domu Žalec za petek, 23. 7. 2021, načrtujemo akcijo cepljenja proti Covid-19 brez predhodnega naročanja. Cepljenje nenaročenih bo potekalo med 12.30 in 14.00 uro v Kulturnem domu Žalec (Dom II. slovenskega tabora Žalec, Aškerčeva 9a ).

28. april 2016
Alenka Kreča Šmid
Prekinjena dobava električne energije

Elektro Celje, Nadzorništvo Polzela, obvešča odjemalce električne energije, da bo zaradi rednih vzdrževalnih del na elektroenergetskih napravah prekinjena dobava električne energije na območju transformatorskih postaj: Dragopolje, O.S. Kapla, Kapla Jakc, Vindija, Pondor, Ojstriška vas, Tabor, Tabor novo naselje, Tabor Žilnik, Tabor Dol, Šmiklavž, Loke Ropret, Loke Tabor, Ojstrica in Črni vrh

◾v torek, 3. maja 2016 med 12.00 in 14.30.

Zaradi organizacijskih ali vremenskih razlogov si pridržujemo pravico do preklica/odpovedi del.

Elektro Celje

19. januar 2022
OSKRBA S PITNO VODO V SAVINJSKI REGIJI - 1. SKLOP

2. septembra 2021 je bila v sejni sobi Občine Žalec podpisana pogodba z izvajalci del v okviru projekta Oskrba s pitno vodo v Savinjski regiji – 1. sklop. V tej operaciji sodeluje vseh šest občin Spodnje Savinjske doline - Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko in Žalec.

Več o tem lahko preberete v priloženi izjavi za medije.

18. januar 2022
OBJAVLJEN ZAKON O DEBIROKRATIZACIJI

V Uradnem listu RS, št. 3/2022, ki je izšel 7. 1. 2022, je objavljen Zakon o debirokratizaciji, katerega je Državni zbor sprejel na 91. izredni seji. Gre za prvi paket sprememb za debirokratizacijo, ki z namenom olajšanja dostopa do javnih storitev in ukinitve nekaterih administrativnih bremen posega v 12 zakonov, poleg tega pa razveljavlja zakone in podzakonske predpise, izdane na njihovi podlagi, ki se ne uporabljajo več. Strateški svet za debirokratizacijo, katerega član je tudi predsednik ZOS Robert Smrdelj, pa je prejel še več drugih predlogov, kateri bodo vključeni v nove pakete.

18. januar 2022
KAJ PRINAŠA PRENOVLJENI GRADBENI ZAKON

Novi gradbeni zakon, ki je začel veljati konec preteklega leta, uporabljati pa ga bomo začeli 1. junija 2022, prinaša precej sprememb zlasti na področju pridobivanja uporabnih dovoljenj in legalizacij že izvedenih gradenj.

Novi zakon poenostavlja postopke

DELO V POSLANSKI PISARNI - NIK PREBIL

Spoštovani,

za vse občanke in občane Spodnje Savinjske doline bom za kakršnakoli vprašanja, predloge in pobude na voljo v poslanski pisarni v ponedeljek, 10. 1. 2021 po ustaljenem urniku:

ŽALEC: 9:00 – 10:30; (Bergmanova vila, Ulica Savinjske čete 4, 3310 Žalec)
PREBOLD: 11:00 – 12:30; (Prostori občine Prebold, Hmeljarska cesta 3, 3312 Prebold)
BRASLOVČE: 13:00 – 14:30; (Prostori občine Braslovče, Braslovče 22, 3314 Braslovče)
VRANSKO: 15:00 – 16:30; (Prostori občine Vransko, Vransko 59, 3305 Vransko)

POZIV PRIOBALNIM LASTNIKOM

Obveščamo vse lastnike priobalnih zemljišč ob vodotokih 2 reda, da so po določilih 100. člena Zakona o vodah dolžni sami zagotavljati odvečne zarasti na bregovih, odstranjevanje plavja, odpadkov in drugih opuščenih in odvrženih predmetov ter snovi z vodnih in priobalnih zemljišč. Več v prilogi!

NOVE SPODBUDE EKO SKLADA ZA SKORAJ NIČENERGIJSKE STAVBE

V petek, 31. 12. 2021, je Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad, v Uradnem listu RS in na spletni strani www.ekosklad.si objavil štiri nove javne pozive. Na Eko skladu so tako ponovno na voljo nepovratna sredstva za skoraj ničenergijske stavbe. Občani jih lahko pridobijo za gradnjo ali nakup novih skoraj ničenergijskih stavb ali celovito skoraj ničenergijsko prenovo stavb, občine in podjetja pa za gradnjo novih skoraj ničenergijskih stavb. Stavbe se morajo nahajati na območju Slovenije. Na voljo so tudi spodbude v obliki ugodnega kredita.

08. december 2021
OBČINA TABOR ODETA V PRAZNIČNO RAZSVETLJAVO

V zadnjem mesecu v letu, se je tudi naša lokalna skupnost pričela krasiti in odevati v novoletne lučke, praznični duh, poln pričakovanj pa se počasi širi po vseh šestih naseljih občine.

V letošnji sezoni okraševanje poteka malo pozneje kot običajno, saj je situacija na tržišču zagodla tudi našemu avstrijskemu dobavitelju.

06. december 2021
MIKLAVŽEVA DARILA

Miklavžu je nekdo prišepnil, da so v Taboru prav vsi otroci zelo pridni, zato je zanje pustil darila na stojnici, pred občinsko zgradbo.  Darila bodo na voljo od ponedeljska, 6. decembra dalje, v času poslovanja občine.

Vabljeni!