HRIB KRVAVICA-FOTO: PETER STROUHAL

16. julij 2021
Alenka Kreča Šmid
CEPLJENJE PROTI COVID-19 BREZ PREDHODNEGA NAROČANJA

V Zdravstvenem domu Žalec za petek, 23. 7. 2021, načrtujemo akcijo cepljenja proti Covid-19 brez predhodnega naročanja. Cepljenje nenaročenih bo potekalo med 12.30 in 14.00 uro v Kulturnem domu Žalec (Dom II. slovenskega tabora Žalec, Aškerčeva 9a ).

28. april 2016
Alenka Kreča Šmid
Prekinjena dobava električne energije

Elektro Celje, Nadzorništvo Polzela, obvešča odjemalce električne energije, da bo zaradi rednih vzdrževalnih del na elektroenergetskih napravah prekinjena dobava električne energije na območju transformatorskih postaj: Dragopolje, O.S. Kapla, Kapla Jakc, Vindija, Pondor, Ojstriška vas, Tabor, Tabor novo naselje, Tabor Žilnik, Tabor Dol, Šmiklavž, Loke Ropret, Loke Tabor, Ojstrica in Črni vrh

◾v torek, 3. maja 2016 med 12.00 in 14.30.

Zaradi organizacijskih ali vremenskih razlogov si pridržujemo pravico do preklica/odpovedi del.

Elektro Celje

15. oktober 2021
V VELJAVI JE NOVELA ZAKONA O TUJCIH

Zakon o tujcih določa pogoje in način vstopa, zapustitve in bivanja tujcev v Sloveniji. Tujci za prebivanje in delo v Sloveniji potrebujejo dovoljenje, ki ga izda upravna enota. Letos smo prejeli že več kot 1.400 tovrstnih prošenj. Več kot polovica dovoljenj za prebivanje tujcev smo izdali iz razloga zaposlitve (t.i. enotna dovoljenja za prebivanje in delo), od tega največ državljanom Bosne in Hercegovine, sledijo jim državljani Kosova.

27. september 2021
VSTOP STRANK V OBČINSKO ZGRADBO MOŽEN NE GLEDE NA IZPOLNJEVANJE POGOJA PCT

Ministrstvo za javno upravo obvešča, da stranke in drugi udeleženci upravnih postopkov lahko dostopajo do organov, ne glede na izpolnjevanje pogoja PCT.

Od obiskovalcev občine se tako zahteva le spoštovanje higienskih ukrepov, s katerimi se preprečuje možnost širjenja COVID-19, to je uporaba zaščitne maske, medsebojna razdalja in razkuževanje rok.

Več v prilogi!

15. september 2021
IZPOLNJEVANJE POGOJA PCT ZA UPORABNIKE OBČINSKIH STORITEV

Na podlagi Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2, morajo pri opravljanju dela, pri katerem zaposleni prihajajo v neposreden stik z drugimi osebami, od 15. septembra 2021 pa tudi vsi ostali zaposleni v Občini, izpolnjevati pogoj PCT. Zaposleni na Občini strankam niso dolžni dokazovati izpolnjevanja pogoja PCT.

Po novem odloku morajo od 15. septembra 2021 tudi uporabniki občinskih storitev, torej stranke, ki pridejo storitev opraviti v občinske prostore, izpolnjevati PCT pogoj.

13. september 2021
EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 16. DO 22. SEPTEMBER 2021

Evropski teden mobilnosti (ETM), najbolj razširjena kampanja na področju trajnostne mobilnosti na svetu, bo tudi letos potekala med 16. in 22. septembrom.
Enkrat na leto združimo moči in na glas pozovemo k spremembi mobilnostnih navad. Letos pod sloganom: Živi zdravo. Potuj trajnostno.

Avtomobil nas je pripeljal v krizo

10. september 2021
NOVOSTI, KI JIH NE SMETE SPREGLEDATI IMETNIKI OROŽJA IN OROŽNIH LISTIN

Novela Zakona o orožju, ki je začela veljati 14. avgusta 2021, prinaša vrsto novosti za imetnike orožja in orožnih listin pri kategorizaciji orožja, onesposobljenem orožju, zbiranju, posojanju in dajanju orožja v uporabo, omogoča pa tudi legalizacijo orožja. Novela med drugim v slovenski pravni red prenaša evropsko direktivo o nadzoru nabave in posedovanja orožja.

02. september 2021
OBVESTILO O DELIH "KANALIZACIJA NA OBMOČJU OJSTRIŠKE VASI - VZHOD"

Obveščamo vas, da bo izbrani izvajalec Sekopt, d.o.o., Keršičev hrib 17, 1420 Trbovlje, predvidoma v sredo, 22. 9. 2021, pričel z gradnjo »Kanalizacije na območju Ojstriške vasi-vzhod«.

Dela bodo predvidoma potekala vsak delovni dan od 7. do 17. ure. V tem času bo na regionalni cesti 8259 Tabor-Ojstriška vas-Kapla in javni poti JP 992341 Dragopolje-Ojstriška vas, delna in občasno popolna zapora ceste.

Prosimo vas za upoštevanje prometne signalizacije ter opozoril in navodil odgovornih na gradbišču v času izvajanja del.

17. avgust 2021
OBVESTILO O DELIH NA OBČINSKI CESTI JP 992271 REZANA-OJSTRIŠKA VAS

Obveščamo vas, da bo zaradi del na cesti predvidoma od srede, 18.8.2021,  do četrtka, 19.8.2021,  popolna zapora ceste  JP992271 Rezana-Ojstriška vas.

Prosimo vas za upoštevanje prometne signalizacije, opozoril in navodil odgovornih na gradbišču v času izvajanja del.

Najlepša hvala za razumevanje!

Občinska uprava Občine Tabor

09. avgust 2021
OBJAVLJENO LETNO POROČILO VARUHA ČLOVEKOVIH PRAVIC ZA LETO 2020

Sporočam vam, da smo pri Varuhu človekovih pravic pripravili že 26. Letno poročilo Varuha človekovih pravic za leto 2020, katerega del je tudi Poročilo o izvajanju nalog in pooblastil državnega preventivnega mehanizma po Zakonu o ratifikaciji Opcijskega protokola h Konvenciji proti mučenju in drugim krutim, nečloveškim ali poniževalnim kaznim ali ravnanju.