HRIB KRVAVICA-FOTO: PETER STROUHAL
VHOD V TABOR - PIHLBIRT

Prostovoljstvo

15. oktober 2021
POVABILO K SODELOVANJU V PROJEKTU "ŠEST MILIJONOV LADJIC ZA ŠEST MILIJONOV ŽRTEV HOLOKAVSTA"

Strokovne delavke Vrtca Tabor so se odločile sodelovati v projektu 6 milijonov ladjic, ki ima dobrodelno noto. Na tem mestu predlagajo sodelovanje tudi z lokalno skupnostjo in krajani Tabora, če ste seveda pripravljeni sodelovati z njimi.

KAJ JE NAŠA NALOGA?

Naša naloga je, da iz kakršnegakoli papirja (odpadnega: reklame, časopisi, revije; belega, barvnega, novega ali starega…) izdelujemo ladjice in jih zbiramo na enem mestu.

KJE JIH ZBIRAJO?

26. avgust 2021
OTROKOM PRIČARAMO NASMEHE

V Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS na Debelem rtiču otroci, ki jim starši ne morejo zagotoviti morskih dogodivščin, vsako leto preživijo nekaj dni poletnih počitnic. Iz Spodnje Savinjske doline je od 6. do 13. avgusta letovalo 11 otrok, od 20. do 27. avgusta jih letuje 9. S pomočjo podjetja Tuš tudi letos v okviru akcije Pričarajmo nasmeh v Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS na Debelem rtiču letuje 500 otrok. Z donatorskimi sredstvi Slovenskih novic letuje 70 otrok.

26. avgust 2021
1 PAR MANJ=1 HVALEŽNOST VEČ

S tem ko boste v svojih omarah pogrešali 1 (en) par moške obutve, ki jo boste podarili, boste razveselili 1 (enega) moškega, ki si obutve ne more kupiti. Žalsko območno združenje RK bo socialno ogroženim moškim v skladišču z obutvijo podarilo zbrano obutev. Moški si ne kupujejo toliko obutve kot ženske, zato je tudi toliko, kot ženske, ne morejo podariti. Medtem, ko imajo v skladišču z obutvijo v žalskem območnem združenju Rdečega križa dovolj ženske in otroške obutve, jim ves čas primanjkuje moške obutve, številk 40 do 43.

04. avgust 2021
ŽELITE PREŽIVETI POLETJE KOT VZGOJITELJ OTROK NA LETOVANJU NA DEBELEM RTIČU?

Na Debelem rtiču organizirajo nepozabne počitnice in letovanja za otroke, mladostnike in starejše. Za to poletno sezono še iščejo vzgojitelje za delo z mladimi.

08. junij 2021
VABILO K PRIJAVI NA NATEČAJ "PROSTOVOLJEC LETA 2020"

Mladinski svet Slovenije (MSS) že devetnajstič zapored razpisuje natečaj Prostovoljec leta, v okviru katerega bomo izbirali najboljše prostovoljke, prostovoljce, prostovoljski projekt, Naj mladinskega voditelja oz. voditeljico in Naj mladinski projekt za preteklo leto.

Kdo se lahko prijavi?

26. januar 2021
KRVODAJALSKE AKCIJE TUDI V LETOŠNJEM LETU
Spremenjen in prilagojen način organiziranja krvodajalskih akcij žalskega območnega združenja RK na terenu v sodelovanju s Transfuzijsko službo Splošne bolnišnice Celje in ZTM Ljubljana ter krajevnimi organizacijami RK Polzela, Žalec, Prebold, Šempeter in Občinsko organizacijo RK Vransko ostaja. Tudi letos bodo v Žalcu, Šempetru, Preboldu ter na Polzeli in Vranskem organizirali 10 krvodajalskih akcij.
26. januar 2021
Do 31. 5. 2021 LAHKO DEL DOHODNINE NAMENITE NEVLADNIM ORGANIZACIJAM, POLITIČNIM STRANKAM ALI REPREZENTATIVNIM SINDIKATOM PO LASTNEM IZBORU
Davčni zavezanec rezident lahko v skladu s PKP7 zahteva, da se do 1 % dohodnine, odmerjene po zakonu o dohodnini od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje nevladnih organizacij, političnih strank ali reprezentativnih sindikatov po njegovem lastnem izboru.
21. avgust 2020
VABILO NA PREDAVANJE SLOVENSKEGA DRUŠTVA HOSPIC
04. avgust 2020
NADALJEVANJE AKCIJE RK V AVGUSTU: 10 EVROV DOVOLJ ZA POL NAHRBTNIKA, 20 EVROV ZA CELOTEN NAHRBTNIK

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Žalec v avgustu nadaljuje akcijo zbiranja finančnih sredstev za pomoč pri nakupu novih šolskih nahrbtnikov za 150 socialno ogroženih otrok iz Spodnje Savinjske doline, ki bodo jeseni začeli novo šolsko leto.

04. avgust 2020
KATALOG POLETNIH PROSTOVOLJSKIH AKTIVNOSTI ZA MLADE 2020

Če želiš počitnice preživeti na drugačen način, prispevati svoj delček za boljši svet in se srečati z vrstniki, ki jim ni težko pomagati drugim, te vabimo v prostovoljstvo!

Prostovoljstvo ni samo pomoč nekomu, ki pomoč potrebuje, ampak tudi priložnost za nabiranje izkušenj, raziskovanje poklicev, spoznavanje novih prijateljev in še marsikaj drugega.