Prostovoljstvo

14. januar 2022
STORITEV "PROSTOFER" OD 24. JANUARJA 2022 DALJE NA VOLJO TUDI V NAŠI OBČINI

V sredo, 12. januarja 2022, je bila na Vranskem slavnostna predaja električnega vozila "Prostofer", s katerim bodo prostovoljci občin Tabor in Vransko brezplačno opravljali prevoze za starejše občane, v uporabo. Iz naše občine se je usposabljanja za voznika prostovoljca udeležilo šest kandidatov, ki so ob koncu opravili tudi testno vožnjo  z novim električnim vozilom Renault Zoe. Gre za skupen projekt  vzpostavitve mreže brezplačnih prevozov za starejše občane obeh občin, ki bosta tudi izmenično razpolagali z vozilom.

15. december 2021
ZAKAJ POSTATI PROSTOFER

Prostoferstvo je oblika prostovoljstva, ki vam ob nudenju pomoči in podpore tistim, ki so je najbolj potrebni, prinaša tudi veliko osebno zadovoljstvo in ustvarja nepozabne trenutke v času, ki bi ga sicer porabili za manj pomembne stvari in opravila. Prostoferstvo vam tako omogoča: priložnost za spoznavanje novih ljudi in sklepanje novih prijateljstev, kakovostno preživljanje prostega časa, ohranjanje in nadgrajevanje vozniških veščin ter spoznavanje e-mobilnosti, razvijanje lastne osebnosti in pridobivanje novih vrednot.

14. december 2021
SPOMNIMO SE OSAMLJENIH STAREJŠIH

V tem koronačasu in pred prazničnimi dnevi nas bodo starejši ljudje še posebej veseli; z nekaterimi se bodo prostovoljci slišali po telefonu, druge bodo obiskali v domovih. Ob tem bodo spoštovali zaščitne ukrepe, predvsem pa ustrezno oddaljenost.

Prostovoljci bodo pri obisku starejših darila postavili na ustrezna mesta pred vhode v njihova stanovanja, se oddaljili in z njimi spregovorili nekaj besed. Letos so prostovoljci žalskega območnega združenja Rdečega križa in učenci osnovnih šol Griže in Šempeter izdelali 866 voščilnic; večino jih je izdelala Klavdija Jelen.

29. november 2021
OMEJEN DOSTOP V PROSTORE RKS- OZ ŽALEC ZARADI PORASTA OKUŽB

Okužbe s koronavirusim so se v zadnjem času povečale, zato vas prosimo, da zaradi varovanja zdravja urejate zadeve le po telefonu na številki: 03 5716 616 in elektronski pošti: zalec.ozrk@ozrks.si.

Vloge oddajajte na elektronski način:

- za prijavo na tečaj in izpit iz prve pomoči in izdajo dvojnika potrdila prve pomoči: https://zalec.ozrk.si/sl/tecaji/;

29. november 2021
DAVČNA OLAJŠAVA ZA DONACIJE NEVLADNIM ORGANIZACIJAM SE BO ZVIŠALA

Od 1. januarja naslednjega leta se bo davčna olajšava za donacije pravnih oseb dvignila z 0,3 na 1% obdavčenih prihodkov davčnega obdobja zavezanca, kar je v skladu z novelo Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb. Donator bo lahko skupno uveljavljal davčno olajšavo do 5% obdavčenega prihodka, pri tem pa olajšava ne sme presegati višine davčne osnove.

22. november 2021
KRVODAJALSKE AKCIJE V NOVEMBRU IN DECEMBRU 2021

Rdeči križ Slovenije vas vljudno vabi, da se udeležite ene izmed krvodajalskih akcij:

24.11. : Hotel Žalec: od 7.-12. ure, predhodna naročila na darovanje krvi: 051/389 270, 051/671 147, 030/716 796

02.12.:  Kulturni dom Vransko: od 7.-10. ure, predhodna naročila na darovanje krvi: 03/423-35-97, pokličete lahko med delovniki, od 7.30 do 15. ure. 2.12.

Kri lahko darujete tudi izven terenskih krvodajalskih akcij, v okviru urnika delovanja transfuzijske službe:

22. november 2021
PROJEKT PO-MOČ

Slovenska filantropija želi s projektom PO-MOČ omiliti ali preprečiti najhujše stiske, ki so nastale zaradi epidemije COVID-19. Ponovno vabimo starejše nad 60 let, ki so zaradi nastalih razmer osamljeni, potrebujejo pogovor, druženje, pomoč pri osnovnih življenjskih situacijah, da se nam pridružijo.

Vabimo tudi otroke in mladostnike, ki potrebujejo pomoč pri učenju, ker so v času epidemije iz različnih razlogov pridobili zaostanke v razumevanju nove snovi pa tudi zato, da se njihova stiska ob pomanjkanju stikov z vrstniki ne bi poglabljala.

10. november 2021
PROSTOFER IN BREZPLAČNI PREVOZI STAROSTNIKOV OD JANUARJA 2022 DALJE TUDI V NAŠI OBČINI

V mesecu novembru je Občina Tabor podpisala pogodbo o sodelovanju v projektu »Izboljšanje trajnostne mobilnosti na socialnem področju v Občini Tabor«,  za zavodom Zlata mreža iz Logatca.

Skupaj z Občino Vransko bo najeto električno vozilo, s katerim bodo prostovoljci obeh občin izvajali prevoze za starejše občane, ki ne vozijo sami, nimajo svojcev, imajo nizke mesečne dohodke, pa tudi slabše povezave z javnimi prevoznimi sredstvi. Gre za prevoze po nujnih opravkih, npr. v zdravstveni dom, bolnišnico, lekarno, banko, pošto, občino, upravno enoto itd.

02. november 2021
DA NAS NE PRETRESE, KO NAS STRESE - TEDEN SOLIDARNOSTI RDEČEGA KRIŽA

Vsako leto od 1. do 8. novembra je teden solidarnosti Rdečega križa Slovenije, ko na podlagi Zakona o Rdečem križu Slovenije na vseh poslovnih enotah Pošte Slovenije pošiljkam dodajo doplačilne znamke, na vseh železniških in avtobusnih postajah v Sloveniji pa doplačilne vozovnice.

20. oktober 2021
TEDEN DOBRODELNOSTI RDEČEGA KRIŽA SLOVENIJE

RKS v sodelovanju s Televizijo Slovenija pripravlja med 18. in 24. oktobrom Teden dobrodelnosti RKS.